Kategoriler

 • odeme

  Kargo Bedava

  100 TL üzeri siparişlerde

  Türkiye'nin her yerine, dilerseniz Kapıda Ödeme

Bilgi

Üreticiler

TedarikçilerAğaç kesiminin planlanması

Ağaç kesiminin planlanması

Doğanın korunması

Doğanın korunması, modern ormancılığın doğal bir parçasıdır. Tek ağaçları ya da daha geniş bir orman alanını kesmeyi planlarken, ormanda yaşayan bitkileri ve hayvanları dikkate almamız gereklidir. Ağaçları keserken, örneğin avcılar ya da açık hava tutkunları gibi ormanın keyfini çıkaran kişileri de düşünmemiz gereklidir. Yoğun nüfuslu alanların yakınında kesim yaparken özellikle dikkatli olmalıyız. Ormanı kullanan kişiler, orman konusuna birkaç kuşağı kapsayan daha uzun süreli bir perspektiften bakmalıdır. Orman, değerli odunları gelecekte de sağlamaya devam etmeli ve bitki ve hayvan habitatlarını sürdürmelidir.

Sorumlu planlama

Ağaç kesimi planlaması, hem kesim planlarını hem de çevre koruma planlarını kapsar. Çoğu ülkedeki devlet kurumları, ağaç kesimi sırasında doğanın sorumluluk sahibi bir biçimde korunması için gereklilikler belirlemiştir.

Çevre açısından dikkate alınacak hususlar, farklı ülkeler ve orman tipleri için değişebilir. Kesim işine başlamadan önce, ülkenizde geçerli olan yönetmelikleri ve tavsiyeleri öğrenin. Bu bilgiler, söz konusu ülkedeki ormancılık ve çevre kurumlarından alınabilir.

934yorumlar

 • Avatar
  איך מאתרים נזילת מים?
  Nis 13, 2021

  I like this website very much, Its a very nice berth to read and receive information. "It is impossible for a man to learn what he thinks he already knows." by Epictetus. Visit Our Site At: איך מאתרים נזילת מים?

Zamów instalatora anten z Warszawy

Kiedy pojawiają się problemy z odbiorem sygnału telewizji satelitarnej na pomoc przychodzi serwis techniczny polsatu i canal plus działający na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Wystarczy odwiedzić stronę serwisu Cyfra i zamówić montaż lub ustawienie anteny satelitarnej