Kategoriler

 • odeme

  Kargo Bedava

  100 TL üzeri siparişlerde

  Türkiye'nin her yerine, dilerseniz Kapıda Ödeme

Bilgi

Üreticiler

TedarikçilerMotorlu testere güvenlik gereklilikleri

Motorlu testere güvenlik gereklilikleri
Modern bir motorlu testere, aşağıdaki güvenlik özelliklerine sahip olmalıdır:
Click to enlarge
1. GERİ TEPME SİPERİ VE ZİNCİR FRENİ Zincir freni, iki şekilde devreye girecek şekilde tasarlanmıştır. Ya da, testerenin TrioBrake™  ile donatılmış olması durumunda, üç şekilde:

A. Sol bileğiniz geri tepme siperini ileri doğru iterse, zincir freni devreye girecektir.
B. Geri tepmeyi takiben, üretilen atalet kuvvetleri nedeniyle zincir freni çalışacaktır.
C. TrioBrake™ varsa: Sağ bileğiniz arka tutma kolundaki siperi kaldırırsa, zincir freni devreye girecektir.

Click to enlarge

2. GAZ KİLİDİ Gaz kilidi, kazayla gaz vermeyi önlemek için tasar­lanmıştır. Gaz, sadece kilit içeri basılı olduğunda, yani hızlanma sırasında testerenin arka tutma kolunu sağlam bir şekilde kavrarsanız çalışacaktır.
3. ZİNCİR YAKALAYICI Zincir yakalayıcı, kopması ya da yerinden çıkması durumunda zinciri yakalamak için tasarlanmıştır.
4. SAĞ EL SİPERİ Sağ el siperi, zincirin kopması ya da yerinden çıkması durumunda kullanıcının elini korumak için tasarlanmıştır.
5. KOLAY ERİŞİLEN DURDURMA KONTROLÜ Durdurma kontrolü, kritik bir durumda motorun hızla durdurulabilmesi için testere üzerinde kolay erişilebilecek bir yere yerleştirilmiş olmalıdır.

Düşük geri tepme riskine sahip testere zinciri ve kılavuzu

Bazı testere modelleri, düşük geri tepmeye sahip bir testere zinciri ile donatılmış olabilir. Zincirin kesici dişleri arasında koruyucu bağlantılar vardır ve kılavuz, normalde kullandığınız kılavuzdan daha düşük bir burun yarıçapına sahiptir. Toplamda bu, testerenin geri tepmeye çok daha az müsait olması anlamına gelir. Zincirin kesme kapasitesi biraz azalır, bu da daha yüksek bir ilerleme basıncına ihtiyaç duymanız anlamına gelir.

Düzenli muayene

Testere üzerindeki güvenlik özelliklerini düzenli olarak muayene etmeyi unutmayın ve zincirin her zaman keskin ve düzgün biçimde eğelenmiş olduğundan emin olun. Güvenlik muayenesi ve servis hakkında daha fazla bilgi için sayfa 58’e, kesme ekipmanının bakımı için sayfa 60’a ve zincir freni ile atalet işlevinin muayenesi için sayfa 18-19’a bakın. Güvenlik özelliklerinin düzgün çalışmaması durumunda, en yakın satıcı ile irtibata geçin!

Daha temiz bir çalışma ortamı ve yerel çevre

Teknolojik gelişmeler her zamankinden daha temiz, daha etkili ve daha yakıt-verimli içten yanmalı motorlar sağlamaktadır. Motorlu testerelerin iki zamanlı motorları için de durum farklı değildir. Temiz ve sağlıklı bir çalışma ortamı ve yerel çevre, günlük işlerinde motorlu testere kullanan kişiler de dahil herkes için önemlidir. Husqvarna’nın iki zamanlı motorlara yönelik yeni teknolojisi X-Torq, önceki nesil motorlara kıyasla egzoz emisyonlarını % 75’e, yakıt tüketimini ise % 20’ye kadar azaltır.

Alkilat benzin ve bitkisel zincir yağı

Aspen gibi bir alkilat benzin kullanarak, motorlu testerenizin ürettiği zararlı emisyonları azaltabilirsiniz. Ayrıca, bio-bozunur özelliğe sahip ve dolayısıyla konvansiyonel yağlara kıyasla çok daha çevre dostu olan bitkisel zincir yağları mevcuttur. Eğer taşma korumalı bir benzin/yağ kabı kullanıyorsanız, bu, gereksiz atıkların dışarı salınmasını önler.

748yorumlar

 • Avatar
  איך מאתרים נזילת מים?
  Nis 13, 2021

  I like this site very much, Its a really nice office to read and obtain information. "I'd better get off the phone now, I've already told you more than I heard myself." by Loretta Lockhorn. Visit Our Site At: איך מאתרים נזילת מים?

  • Avatar
   Larraine
   May 3, 2021

   Alttaki açılır ekrana bayılıyorum. bir kerede teklif istememi sağladı.. roof repair parma

Serwis anten satelitarnych i telewizji cyfrowej

Nie wszystkie salony firmowe moją swoich instalatorów dlatego powstał serwis CANAL+ w Warszawie, który można zamówić przez internet 7 dni w tygodniu. Profesjonalny serwis techniczny Cyfra wykonuje montaż i ustawienie anten satelitarnych CANAL+ dla obecnych abonentów jak również dla osób, które chcą dopiero podpisać nową umowę z operatorem. Usługę można zamawiać na terenie Warszawy oraz województwa mazowieckiego