Kategoriler

 • odeme

  Kargo Bedava

  100 TL üzeri siparişlerde

  Türkiye'nin her yerine, dilerseniz Kapıda Ödeme

Bilgi

Üreticiler

TedarikçilerKişisel koruyucu ekipmanlar

Kişisel koruyucu ekipmanlar

Koruyucu giysiler, açık havada net bir biçimde görülebilmeniz için dikkat çekici renkte olmalıdır. Koruyucu ekipman, AB’deki ve ABD’deki geçerli uluslararası kurallara ve standartlara uygun olarak test edilmiş olmalıdır (CE/ISO/UL işareti). Bu gereklilikler ülkelere göre değişebilir. Yerel servis ve satıcınızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Kendi iyiliğiniz için, asla kişisel koruyucu ekipmanın herhangi bir parçasını ihmal etmeyin!
1. KULAK TAMPONLU, VİZÖRLÜ VE KORUYUCU GÖZLÜKLÜ BARET Baret, sizi düşen dallardan ve darbelerden korumak için tasarlan­mıştır. Vizör, çiziklere ve testere tozuna karşı koruma için yüzünüzün tamamını kapatmalıdır. Koruyucu gözlükler, gözleriniz için ilave koruma sağlar. Kulak tamponları ise zararlı yüksek gürültülere karşı koruma sağlar. Kulak tamponlarının iç parçaları zamanla aşınacaktır. Bunları düzenli olarak değiştirmeniz önem taşımaktadır. Baretin içindeki plastik de zamanla yaşlanır ve daha çok UV ışıma nedeniyle kırılgan hale gelir. Bu nedenle, bareti üretim tarihinden sonra 5 yıl içinde ya da orijinal ambalajından çıkarıldıktan sonra azami 3 yıl içinde değiştirmeniz gereklidir. Husqvarna baretlerde, ilk kullanıldığı günü işaretleyebileceğiniz bir takvim mevcuttur.

2. ORMANCI CEKETİ/GÖMLEĞİ Ormancı ceketi vücudun üst kısmını tamamen kapatmalı, dikkat çekici renkte ve havalandırmalı olmalıdır.

3. KORUYUCU PANTOLON/BACAKLIKLAR Koruyucu pantolon, uluslararası standartlara uygun testere korumasına sahip olmalıdır. Testere koruması, zincire dolaşarak bir saniyeden az bir sürede durmasını sağlayan bir kaç çok uzun lif katmanına sahip bir astardan oluşur (Resim A). Üreticinin yıkama talimatlarına uymanız önem taşımaktadır. Koruyucu katmanları kesmeniz durumunda, pantolonun atılması gereklidir.

4. KORUYUCU BOTLAR Botlar, uluslararası standartlara uygun olarak koruyucu parmak uçlarına, testere korumasına ve derin dişli tabanlara (kayma önleme koruması) sahip olmalıdır.

5. İŞ ELDİVENLERİ Kesiklere ve çiziklere, yağlara ve yakıtlara karşı koruma için her zaman iş eldiveni takmanız gereklidir. Sol elde testere korumasına sahip eldivenler, sizi testere zincirine karşı da korur.

6. İLK YARDIM İlk yardım setiniz her zaman kolay erişilir yerde ve el altında olmalıdır. Kesim bölgesinde her zaman bir ilk yardım kutusu bulundurulmalıdır.

7. KAZA DURUMUNDA İLETİŞİM EKİPMANI Kaza durumunda, hızla yardım çağırmanız gereklidir. Kesim bölgesinde her zaman bir düdük ve bir cep telefonu ya da telsiz taşıyın.

460yorumlar

 • Avatar
  Patsy
  Nis 30, 2021

  Do your research at Google

  • Avatar
   Tem 11, 2022